+420 775 655 627

Nejlepší ERP systémy – velké srovnání českých a zahraničních softwarů

6 dubna, 2023

Řídit úspěšný business jakéhokoliv rozsahu tak, aby nedocházelo k časovým prodlevám a zbytečným finančním ztrátám, je časově náročný proces. Tradiční postup interního plánování a komunikace je v dnešním technologicky vyspělém světě neudržitelný. Moderní společnosti využívají pro zautomatizování a integraci všech podstatných oblastí podnikání nejlepší ERP systémy.

Implementace prvního nebo změna již zastaralého informačního systému je pro firmu naprosto zásadním krokem. Jedná se o poměrně nákladnou investici, která má dlouhodobý dopad na chod a efektivitu vašeho podnikání. Prostudujte si podrobný přehled a srovnání aktuálně nejpopulárnějších ERP systémů a vyberte si software, který splňuje všechny vaše požadavky.

Vyzkoušejte náš ERP systém
i pro vaše podnikání.

Sami se po uplynutí zkušební lhůty rozhodnete, zda přechod na jeho plnou verzi stojí za to.

 

Nejlepší ERP systémy jsou nezbytným řídícím nástrojem moderních společností

ERP je zkratka pro anglický termín “Enterprise Resource Planning”. Hovoříme o softwaru, který vám umožní organizovat a integrovat různé aspekty vašeho businessu, jakou jsou:

  • výroba,
  • finance,
  • účetnictví,
  • logistika,
  • skladový systém,
  • management vztahů se zákazníky,
  • řízení lidských zdrojů a další.

Interní provázanost a transparentní komunikace mezi odděleními zajišťuje hladký chod veškerých činností a zároveň zlepšuje schopnost rychle reagovat na nečekané změny.

 

Jak vybrat ERP systém – přehled top 6 nejlepších poskytovatelů

Nabídka dodavatelů je poměrně široká. Jednotlivé programy se liší svými vlastnostmi, funkcemi, specializací a také cenou. V následující kapitole se zaměříme na charakteristiku 6 nejoblíbenějších softwarů.

 

AutoERP|CRM

AutoERP|CRM je nejlepší ERP, které se dokonale přizpůsobí požadavkům vaší firmy. Tento český OpenSource systém zajistí komplexní řízení společnosti. Nabízí mnoho užitečných funkcí a dodatečných pluginů, takže se hodí pro všechny typy firem, které si zakládají na vzájemných vztazích mezi zákazníky a obchodními partnery.

Systém efektivně sbírá a organizuje data ze všech oddělení ve vašem podniku. Dokáže také zautomatizovat různé činnosti a díky tomu můžete zaměřit vaši energii na další úkoly a rozvoj.
Skvěle segmentuje veškeré kontakty a rozdělí je dle vašich kritérií do jednotlivých kategorií (podle věku, lokality nebo pozice v prodejním trychtýři). Díky tomu můžete rychle komunikovat s vybranou osobou nebo se skupinou osob.

 

Systém také umí podle předem zadaných požadavků pravidelně vytvářet zprávy (o výdělcích, konverzích, docházce zaměstnanců atd.). Bez problému můžete tento software propojit s dalšími užitečnými nástroji, jako je Google kalendář, Leady nebo Mattermost.

Náš tip:
Získejte špičkový český ERP systém zdarma. Pokud nechcete, nemusíte kupovat zajíce v pytli. Demo verzi si můžete po časově omezenou dobu vyzkoušet v ostrém provozu zcela bezplatně.

 

SAP

SAP ERP patří mezi nejpopulárnější softwary na trhu. Používají ho především velké mezinárodní společnosti, které působí po celém světě. Nabízí velmi rozmanitou škálu různých funkcí pro efektivní řízení interních podnikových procesů. Tento systém je velmi spolehlivý a umožňuje škálování. Další nespornou výhodou je podpora vícejazyčnosti a možnost jednoduchého propojení s dalšími softwary.

 

Oracle

Mezi nejoblíbenější dodavatele patří také Oracle ERP Cloud, který nabízí velmi bohatou nabídku funkcí pro řízení obchodních procesů, financí, správu projektů, řetězců dodávek a dalších. Jeho hlavními přednostmi jsou: flexibilita, snadná implementace, možnost škálování a přizpůsobení potřebám určitého typu businessu.

 

Microsoft Dynamics 365

Tento typ programu je vhodnou volbou pro malé a střední podnikatelské subjekty. Disponuje funkcemi pro řízení financí, výroby, projektů, prodejů, přijímání objednávek, plánování a dalších aspektů podnikání. Jednoduše se používá a také propojí s dalšími programy Microsoftu. Přes platformu Microsoft Azure je možné napojit aplikace třetích stran. Přizpůsobí se tedy podnikání v jakémkoliv oboru.

 

Infor

Infor představuje komplexní software, který preferují velké organizace se zaměřením na výrobu. V nabídce funkcí naleznete správu finančních procesů, výroby, skladování, obchodu a dalších. Pokud si zvolíte tohoto poskytovatele, můžete libovolně škálovat, a tak si daný systém přizpůsobit konkrétním potřebám. Tento program lze také snadno propojit s dalšími softwary.

 

NetSuite

NetSuite je populární cloudový systém, který nabízí široký výběr funkcí pro řízení obchodních činností. Cloudové řešení vám umožní připojit se kdekoliv a z jakéhokoliv zařízení (musí být online). NetSuite se snadno používá a lze jej propojit s dalšími programy.

Nejlepší ERP systém právě pro vaši společnost musí především do puntíku pokrývat veškeré potřeby vaší podnikatelské činnosti. Podstatnou roli hraje také rozpočet. Při výběru dbejte na to, aby se dal daný systém přizpůsobit vašim specifickým podmínkám a byl uživatelsky přívětivý.

Vyzkoušejte náš ERP systém
i pro vaše podnikání.

Sami se po uplynutí zkušební lhůty rozhodnete, zda přechod na jeho plnou verzi stojí za to.

 

Podrobné srovnání ERP systémů

V předchozí kapitole jsme vám stručně představili nejoblíbenější tuzemské a zahraniční dodavatele ERP systémů. Pro lepší orientaci a snazší výběr využijte srovnávací tabulku, kde najdete přehled všech podstatných kladů a záporů:

Naše doporučení

Než se rozhodnete pro konkrétní software, pečlivě zvažte všechny faktory. Demo verze zdarma je optimální způsob, jak si ověřit, že bude daný program dobře fungovat ve vašem podnikatelském prostředí.

Počítejte také s tím, že může být implementace poměrně časově a finančně náročná. Na tento proces je nutné připravit a zaškolit zaměstnance. Dobře zvolený program a správně provedená implementace zajistí vyšší efektivitu a usnadní správu interních činností.

 

 

Vyzkoušejte CRM systém zdarma nebo se rovnou vrhněte na ERP systém. Prozkoumejte možnosti umělé inteligence nebo poptejte tvorbu webu na míru vašim potřebám!

Chcete dostávat novinky ze světa firemních systémů, technických zajímavostí a dat? Napište nám svůj e-mail a my Vám budeme posílat newsletter.

Přidejte se na webinář!

Jak ušetřit na Vašem IT, automatizovat a zároveň zefektivnit všechny procesy ve společnosti.