+420 775 655 627

Neplaťte zbytečně u software za licence či za uživatele. Máme ekonomické řešení!

AutoERP – 17/11/2022

Sedím v kanceláři a čtu o probíhající krizi a začínám opravdu přemýšlet proč tolik firem platí stále leckdy i 10 tis. měsíčně a více  za licence na software.

Pro někoho je 10 tis. málo a pro někoho hodně. A představte si, že existují firmy, kde platí i mnohonásobně více za tyto licence. U státních podmiků vůbec nemluvím. Tam to platíme my všichni a stále to tam je. Zrovna nedávno mi přišel takový mail a tak Vám ho sem v ráda dám, abyste viděli, že nejsem sama, kdo to vidí. Je nás více. Jenom to tady moc lidí nechce slyšet. Že by existovalo lepší, efektivnější a ekonomičtější řešení.

 

Ano, je to Open Source, ale je tak málo firem, které se v tom vyznají, že dost dobře vždy natrefíte na někoho, kdo řekne některou z těchto vět. Které samozřejmě my na obchodu slýcháváme téměř každý den. Poznáváte nějakou z těchto vět?

  • V Open Source neexistuje takový software, jako Vy potřebujete
  • Nic není zdarma, tady taky platíš, ale prostě za provoz systému a tak je to o něco méně. (p.a. – není to o něco méně, může to leckdy být o mnohonásobně méně)
  • Open Source je nebezpečný. (p.a. na tyto lidi dejte opravdu bacha, ti toho z IT moc neznají)
  • atd atd.

Těch argumentů zastánců placených SW je opravdu hodně. Znám je téměř všechny, protože za námi někteří ti klienti pak jdou a na to všechno se pak ptají.

 

Apertia Tech – děláme IT audity ve společnostech a ukazujeme, které software je možné nahradit Open Source řešením. Tím společnostem nejen v dlouhodobém časovém horizontu vznikne úspora nákladů na software.

Pojďte si s námi popovídat. David Strejc a jeho tým mají velké zkušenosti nejen z korporací, ale hlavně je velkým odborníkem na Open Source systémy.

Chcete dostávat novinky ze světa firemních systémů, technických zajímavostí a dat? Napište nám svůj e-mail a my Vám budeme posílat newsletter.

Přidejte se na webinář!

Jak ušetřit na Vašem IT, automatizovat a zároveň zefektivnit všechny procesy ve společnosti.